Dlaczego piwo bezalkoholowe to dobra alternatywa?

Dlaczego piwo bezalkoholowe to dobra alternatywa?

Jeszcze kilka lat temu piwo bezalkoholowe było ciężko dostępne, miało ubogą ofertę smakową i wyraźnie mniej atrakcyjny bukiet niż klasyczne warianty. Obecnie półki dobrze zaopatrzonych alkoholowych sklepów niemal uginają się od smaków i rodzajów piw 0,0%, po które sięga z roku na rok coraz więcej osób. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są główne powody wzrostu popularności piw bezalkoholowych.

 1. Piwo bezalkoholowe nie zawiera alkoholu
  To oczywiste? Nie do końca. Do niedawna na półce z piwami bezalkoholowymi można było znaleźć głównie napoje zawierające do 0,5% alkoholu, a takie stężenie jest nieodpowiednie dla osób, które chcą zachować absolutną trzeźwość. Obecnie większość piw bezalkoholowych na rynku rzeczywiście nie zawiera alkoholu – na opakowaniu ma wyraźne oznaczenie 0,0%. Co ciekawe, śladowe ilości alkoholu możemy za to znaleźć w kefirze, kiszonej kapuście, soku winogronowym, a nawet w chlebie na zakwasie.
 2. Piwo bezalkoholowe nie ogranicza
  To bodaj największa zaleta wariantu 0,0%. Nawet po jednym klasycznym piwie możemy srogo podpaść policjantowi drogówki, naszemu pracodawcy czy trenerowi. Jest ono także groźne dla kobiet w ciąży. Po piwo bezalkoholowe może sięgnąć kierowca, sportowiec czy też każda inna osoba wykonująca obowiązki służbowe.
 3. Piwo bezalkoholowe jest zdrowsze od tradycyjnego i ma mniej kalorii
  W tradycyjnym piwie najbardziej niezdrowym składnikiem jest… alkohol. Już samo pozbycie się go czyni wariant 0,0% zdrowszym. Jednocześnie nadal zawiera wiele cennych składników, o czym więcej w kolejnym punkcie. Druga kwestia to kaloryczność piwa. W 1 gramie alkoholu jest aż 7 kcal. Piwa bezalkoholowe zawierają zwykle 2 razy mniej kalorii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Lager 0,0% to często zaledwie 22-24 kcal na 100 ml, czyli znacznie mniej niż inne alkohole, soki czy napoje gazowane.
 4. Piwo bezalkoholowe nawadnia
  Piwo 0,0% ma właściwości nawadniające. Alkohol działa diuretycznie (jest moczopędny) i odwadnia organizm. Liczne badania potwierdziły, że spożywanie piwa bezalkoholowego po treningu w odróżnieniu od klasycznego piwa dobrze wpływa na nawodnienie organizmu.
 5. Piwo bezalkoholowe może być pełne smaku
  Lager, IPA, APA czy białe? Truskawka, rabarbar czy gruszka? A może kombinacje ananas–guawa, granat–acai lub marakuja–melon? To tylko część z coraz bogatszej oferty piw bezalkoholowych. Piwo 0,0% coraz częściej smakuje równie dobrze co klasyczny wariant, a owocowe miksy to świetna, orzeźwiająca opcja, gdy masz ochotę poczuć smak piwa i nie martwić się o konsekwencje.

 

Zobacz także