Jak przygotować się do imprezy alkoholowej?

Jak przygotować się do imprezy alkoholowej?

Imprezy to dobra zabawa, zwykle towarzyszy im alkohol. Aby imprezy alkoholowe zawsze były udane, trzeba imprezować rozsądnie – i wcale nie musi to być paradoks. Wystarczy nie pić alkoholu bez umiaru, a jeśli nam się to zdarzy, pamiętać o kilku zasadach. Zobacz nasze wskazówki.

Do imprezy alkoholowej można się odpowiednio przygotować. Przestrzeganie poniższych wskazówek sprawi, że impreza będzie bezpieczniejsza dla Ciebie i Twoich znajomych. Zastosuj poniższe porady, a następnego dnia, obudzisz się bezpiecznie w swoim domu, może nawet uda uniknąć Ci się kaca.

Zaplanuj bezpieczny powrót

Jeszcze zanim wyjdziesz na imprezę, zastanów się, jak bezpiecznie z niej wrócić. Jeśli zamierzasz pić alkohol, samochód zostaw w domu. Miej przy sobie numer telefonu na radio taxi lub Ubera, aby w dowolnym momencie zamówić pojazd. Możesz też umówić się ze znajomymi, kto z Was podczas tego wyjścia będzie imprezował na trzeźwo, tak aby potem odwieźć wszystkich do domów. Prowadzenie auta po alkoholu jest przestępstwem, ale przede wszystkim może być tragiczne w skutkach. Nie stawiaj się w sytuacji, w której może kusić Cię jazda po alkoholu.

Zjedz coś konkretnego i nawodnij organizm

Picie alkoholu podczas posiłku jest nie tylko świetnym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi, jest to również najlepszy sposób na rozłożenie w czasie konsumpcji alkoholu. W taki sposób spowolnisz proces wchłaniania alkoholu przez organizm. Z kolei picie na zmianę napoju alkoholowego i szklanki wody lub innego napoju bezalkoholowego podczas imprezy zapobiegnie odwodnieniu. Dzięki temu noc i poranek dnia następnego będą o wiele przyjemniejsze. Pamiętaj, że gorączkowe wypijanie kolejnej szklanki wody nad kuchennym zlewem po powrocie z imprezy nie sprawi, że unikniesz kaca, jeśli przez cały wieczór piłeś alkohol.

Nie ulegaj presji – kontroluj, ile wypiłeś

Impreza, na której przesadzisz z alkoholem, może nie być miłym wspomnieniem ani dla Ciebie, ani dla nowo poznanych osób. Pamiętaj, że lepsze wrażenie zrobisz, pijąc tyle, żeby nie czuć się źle, a następnego dnia pamiętać, co się wydarzyło. Dobrze wiedzieć, ile się wypiło, aby w odpowiednim momencie przestać pić alkohol. Bardzo łatwo stracić jednak rachubę, ile się wypiło, zwłaszcza gdy ktoś uzupełnia Twój kieliszek czy kufel, zanim zdążysz wypić to, co w nim masz. Jeżeli nie chcesz brać udziału w zawodach alkoholowych lub pić więcej niż zazwyczaj, nie musisz tego robić, niezależnie od presji ze strony znajomych. Pomyśl o tym, jak będziesz się czuć następnego dnia. To często pomaga w odstawieniu szklanki z drinkiem w odpowiednim momencie.

Imprezy a alkohol

Dbaj o swoje bezpieczeństwo i uważaj na przyjaciół

Podczas imprezy, zwłaszcza alkoholowej, zawsze miej przy sobie naładowany telefon komórkowy, tak aby był z Tobą kontakt. Jeżeli nie masz telefonu, upewnij się, że w razie nagłej potrzeby będziesz mógł skorzystać z aparatu przyjaciela lub telefonu znajdującego się w lokalu. Twoi przyjaciele czy znajomi piją tego wieczoru więcej niż powinni? Poradź im, aby odstawili alkohol i przerzucili się np. na wodę, dzięki czemu nie zrobią czegoś, czego mogą potem żałować. Jeżeli ktoś z nich pije lub pił alkohol, nie pozwól mu także w żadnym wypadku prowadzić pojazdu. Dopilnuj, aby bezpiecznie dotarł do domu, nie zostawiaj go samego, dopóki się w nim nie znajdzie.

Nie pij z ogólnodostępnych naczyń

Misy z ponczem wyglądają przepięknie, ale także istnieje niebezpieczeństwo, że ktoś dosypie do nich czegoś, gdy nikt nie patrzy. Najlepiej pić ze swojej szklanki lub bezpośrednio z butelki i pilnować swoich napojów podczas całej imprezy. Niestety na imprezach zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje, np. ktoś w chwili Twojej nieuwagi może dosypać Ci do drinka szkodliwe substancje. Aby się przed tym uchronić, miej swoją szklankę zawsze przy sobie i patrz na ręce kelnerowi, gdy przygotowuje kolejnego drinka.

Pamiętaj o dobrej zabawie!

Inną sprawą jest wypicie kilku drinków podczas całonocnej zabawy, a zupełnie inną picie alkoholu bez umiaru w stosunkowo krótkim czasie i zrobienie czegoś, czego będzie się później żałowało. Alkohol od dawna towarzyszy imprezom i nie ma w tym nic złego. Można się dobrze bawić, pijąc go w ilościach dla siebie odpowiednich. Rozsądne picie może być częścią niezapomnianego wieczoru. Znaj umiar, a zabawa na pewno będzie dobra.

Zobacz także