Trzeźwe i niskoalkoholowe spotkania zyskują na popularności i mają ku temu mocne argumenty

Trzeźwe i niskoalkoholowe spotkania zyskują na popularności i mają ku temu mocne argumenty

Trzeźwe spotkania (z ang. sober meeting) to coraz popularniejsza forma spędzania wspólnego czasu ze znajomymi i rodziną. Bezalkoholowe wizyty to element nie tylko zdrowszego stylu życia, ale także wiele innych argumentów, o których warto pamiętać, wybierając się w gości lub do restauracji.

Jeszcze niedawno osoba, która odmawiała picia alkoholu była często postrzegana jako „podejrzana”, mająca na przykład kiedyś problemy z piciem. Panie z marszu musiały się tłumaczyć, że niekoniecznie muszą być w ciąży, kiedy odmawiają kieliszka. Wraz z rosnąca popularyzacją napojów bezalkoholowych oraz większą świadomością społeczeństwa co do zdrowia i stylu życia, tego typu sytuacje stały się czymś zupełnie normalnym – i całe szczęście!

Rozwój rynku piw trunków bezalkoholowych sprawił, że pojawiła się bogata gama smakowa piw, które co roku zyskują coraz to ciekawsze kombinacje. A skoro bezalkoholowe smakuje  równie dobrze jak to z alkoholem, a można przy tym uniknąć kilku problemów, to dlaczego by z tego nie korzystać?

Do głównych zalet spotkań przy opcji 0,0% wymienić możemy:

 1. Swoboda transportowa
  Po bezalkoholowym spotkaniu możesz wrócić do domu własnym samochodem, motorem, rowerem lub hulajnogą, nie drenując przy tym portfela wydatkami na taksówkę ani nie uciekając z imprezy na ostatni nocny autobus.
 2. Brak kaca
  Rano budzisz się w 100% trzeźwy, bez bólu głowy, zmęczenia i w pełni gotowy do działania.
 3. Sytuacje awaryjne
  Nagła zmiana planów? Stało się coś ważnego i musisz pilnie wracać? Nie ma problemu – opcja 0,0% to 100% gotowości.
 4. Przyjmujesz mniej kalorii
  Chociaż piwo nie ma samo w sobie tak wielu kalorii jak wysokoprocentowe trunki, to jednak alkohol wzmaga apetyt, zwłaszcza na te mało zdrowe przekąski. Opcja 0,0% to mniejszy głód i około połowa mniej kalorii w porównaniu ze zwykłym piwem.
 5. Masz czysty umysł
  Dzięki braku „procentów” w krwiobiegu Twoje zmysły pracują w pełni sprawnie, a myśli nie są niczym zaburzone. Dzięki temu nie popełnisz błędów, których można by potem długo żałować 😉

Trzeźwe randki

Bezalkoholowe wizyty to zresztą nie tylko spotkania ze znajomymi czy u bliskich. Z roku na rok coraz popularniejsze stają się tzw. trzeźwe randki.  Choć randkujący nieraz „wyskakują na drinka” albo zamawiają piwko  do kolacji, to nie brakuje propagatorów spotkań we dwoje w opcji bezalkoholowej. Oprócz wyżej wymienionych zalet dochodzi tu też pełna kontrola nad swoim zachowaniem i ciałem, a w przypadku randek, to też istotny element spokojnych poranków.

Bezalkoholowe wesele

Wesele bez wódki dla wielu osób zwłaszcza starszego pokolenia wydaje się czymś irracjonalnym i oburzającym. Nie brakuje historii, w których bliscy odmawiają przyjścia na tego typu wydarzenie albo tzw. polewania pod weselnym stołem. Tu także jednak dostrzegamy zmiany w zachowaniach społecznych i dla coraz większej liczby osób tego typu imprezy  w wersji bezalkoholowej lub z szerokim dostępem mniej alkoholowych opcji, jak piwo i wino są  czymś naturalnym. Ostatecznie tego dnia to dwójka organizatorów jest zdecydowanie najważniejsza, a jeśli taka jest ich wola, to warto ją uszanować i bawić się do białego rana  bez alkoholu lub przy czymś lżejszym, bez słynnej weselnej.

Zobacz także